Świadectwo
Absolwent po ukończeniu studiów podyplomowych otrzymuje:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Uchwałą
Warunki ukończenia studiów podyplomowych
Ukończenie podyplomowych studiów „Komunikacji społecznej w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym” odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:
Warunkami ukończenia studiów są:
– uzyskanie pozytywnej oceny z zaliczeń końcowych poszczególnych przedmiotów,
– uzyskanie pozytywnej oceny pracy dyplomowej
– uzyskanie oceny przynajmniej dostatecznej z egzaminu końcowego – obrony pracy dyplomowej
Egzamin końcowy – obrona pracy dyplomowej
Praca dyplomowa jest przygotowywana samodzielnie, pod kierunkiem opiekuna z listy przekazanej uczestnikom przez Kierownika Studiów Podyplomowych. Możliwe jest przygotowanie pracy dyplomowej pod opieką osoby spoza listy, o ile opiekun posiada co najmniej stopień naukowy doktora i zostanie zaaprobowany przez Kierownika Studiów Podyplomowych.
Temat pracy dyplomowej jest wybierany samodzielnie, w uzgodnieniu z opiekunem. W przypadku opiekuna spoza listy przekazanej uczestnikom przez Kierownika Studiów Podyplomowych temat pracy wymaga akceptacji przez Kierownika Studiów Podyplomowych.
Pracę dyplomową uczestnicy wykonują w czasie 2. semestru Studiów Podyplomowych.
Egzamin końcowy uczestnik składa przed komisją, w skład której wchodzą co najmniej 3 osoby: osoba wyznaczona przez Dziekana Wydziału Leśnego, opiekun pracy oraz Kierownik Studiów Podyplomowych.
Egzamin polega na:
– krótkim zreferowaniu przez uczestnika treści pracy dyplomowej
– udzieleniu ustnej odpowiedzi na 3 pytania zadane przez komisję egzaminacyjną, przy czym co najmniej 1 pytanie musi być związane z tematyką pracy dyplomowej, a pozostałe pytania muszą dotyczyć tematyki studiów podyplomowych.
Ocena końcowa za studia jest średnią arytmetyczną z ocen uzyskanych przez uczestnika:
– łącznie za wszystkie przedmioty podlegające ocenie (średnia arytmetyczna dla wszystkich przedmiotów, przy czym za wszystkie przedmioty uczestnik musi uzyskać co najmniej ocenę zaliczającą)
– za pracę dyplomową (ocenę wystawia opiekun)
– za egzamin końcowy (średnia arytmetyczna ocen wystawionych przez wszystkich członków komisji egzaminacyjnej)